Ugoda - OptInRealBig.com

Eliot Spitzer, Prokurator Generalny stanu Nowy York poinformował o zawarciu ugody ze Scottem Richterem właścicielem firmy OptInRealBig.com. Nie będzie musiał zapłacić grzywny wysokości 20 milionów dolarów, a część tej kwoty (50 tysięcy dolarów w tym 40 tysięcy grzywny i 10 tysięcy kosztów procesowych) "w zamian za to wyrzeka się stosowania praktyk zakazanych przez amerykańska ustawę CAN-SPAM Act".

Biuro Prokuratora Generalnego będzie monitorować jego działalność przez najbliższe trzy lata... Jakiś ten system amerykański jest dla mnie obcy. Nie za bardzo rozumiem te wszystkie ugody z prokuratorem... A może ja w socjalistycznym kraju byłem wychowany i dla mnie jest dziwne, że trzeba się umówić, że przez jakiś okres prokuratura może monitorować czyjąś działalność?

[The New York Times]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>