Chodzi o człowieka!

Dziesiątego grudnia, który powszechnie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło tematyczną stronę internetową dotyczącą inicjatyw podejmowanych w celu przeciwdziałania i zwalczania dyskryminacji z przyczyn rasy i pochodzenia etnicznego.

No i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, iż strona ta ignoruje standardy tworzenia stron, korzysta z ramek, serwis MSWiA stosuje automatyczne przeniesienia użytkowników gdzieś do wnętrza serwisu, w efekcie nie jest dostępny dla wielu osób i może powodować dezorientację odwiedzających. A mogłaby być. Może warto sobie to uświadomić wreszcie w takim dniu?

[przeczytaj felietony: Internet? Nie widzę problemów! oraz Niebezpieczne ideologie i nawoływanie do waśni]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>