Nie dzwoń do mnie!

Jak się okazało - Sąd Najwyższy USA odrzucił skargę firmy zajmującej się telemarketingiem, która starała się wykazać, iż utworzenie narodowej listy do-not-call godzi w wolność słowa.

Bez zbytnich komentarzy Sąd Najwyższy utrzymał niniejszym w mocy orzeczenie sądu niższej instancji, które stało na stanowisku, iż rządowa lista działa zgodnie z konstytucją. Osoby, które nie życzą sobie otrzymywać telefonów (za pomocą takich rozmów oferuje się różne produkty i usługi) mogą umieścić swój numer na specjalnej liście, prowadzonej przez the Federal Trade Commission oraz the Federal Communications Commission. Jeśli marketer zadzwoni do osoby, której numer znajduje sie na liście - grozi mu kara do 11 tysięcy dolarów za wykonany telefon.

[CNN][Slashdot]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>