Policja poszukuje sakraliów

Na stronie www.malopolska.policja.gov.pl zamieszczono portrety pamięciowe osób mogących mieć związek z kradzieżą z dwóch obiektów sakralnych w Małopolsce, dokonanych w ostatnim tygodniu.

Kradzieży dokonano w łemkowskiej cerkwi św. Archanioła Michała w miejscowości Polany k. Krynicy, oraz w drewnianego kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych przy ul. Podbiałowej na obrzeżach Krakowa.

Na stronie znajdują się również fotografie skradzionych przedmiotów. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawców kradzieży.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>