MAiC relacjonuje obrady w Dubaju
Jak wiadomo - od poniedziałku w Dubaju trwa konferencja Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), w trakcie której dyskutowane są propozycje zmian w International Telecommunication Regulations (ITR). Na stronach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji publikowane są notatki z poszczególnych etapów dyskusji.
Materiały z obrad gromadzone są na stronie ITU: Webcast and Captioning. Zachęcam również do zapoznania się z materiałami, które dostępne są m.in. pod następującymi tytułami na stronach MAiC:
- ITR: z czym Polska jedzie do Dubaju?
- WCIT-12 Rozpoczęła się konferencja w Dubaju w sprawie ITR: o Internecie będzie online
- WCIT-12. Polska podkreśla prawa człowieka w ITR. Internet nie jest i nie powinien być przedmiotem ITR
Dla ciekawych - dostępny jest też wywiad, którego udzielił mec. Igor Ostrowski, do niedawna wiceminister w MAiC, a nadal członek Multistakeholder Advisory Group przy ONZ.
Przeczytaj również:
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
No to chyba dobrze się
No to chyba dobrze się dzieje, że są takie materiały udostępnione (przez polskie MAiC), no nie ? Warto to odnotować na plus (tak mi się wydaje).