Konferencja naukowa: Bezpieczeństwo technologii biometrycznych – ochrona danych biometrycznych
Na prośbę organizatorów zapraszam na konferencję naukową pt. "Bezpieczeństwo technologii biometrycznych – ochrona danych biometrycznych", która odbędzie się 9 grudnia 2011 roku, w Auditorium Maximum Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW w Warszawie. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Prawa Informatycznego działającą na Wydziale Prawa i Administracji w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Patronat nad konferencją objęli Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
W ramach konferencji, analizie poddane zostaną zagadnienia bezpieczeństwa systemów biometrycznych oraz możliwe nadużycia wynikające z przetwarzania danych biometrycznych. Konferencja podzielona zostanie na cztery główne moduły:
1) Biometria a prawa człowieka
2) Ochrona danych biometrycznych i procesów ich przetwarzania
3) Wykorzystanie i zabezpieczenie identyfikacji biometrycznej w administracji publicznej, bankowości, spółkach IT oraz w innych podmiotach sektora prywatnego.
4) Biometria w stosunkach pracy
Koszt udziału w konferencji wynosi 150 zł, przy czym z opłaty zwolnieni są Prelegenci oraz Pracownicy naukowi wyższych uczelni. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
Rozpoczęcie
Początek według agendy o 9:30..
A już myślałem, że będzie jakieś wydarzenie dostępne dla osób pracujących na etacie ;)