Konferencja i transmisja: Konstytucja Polski cyfrowej

Screenshot z transmisjiProjekt: Polska, Fundacja im. Friedricha Naumanna, tygodnik Polityka oraz Collegium Civitas – Ośrodek Badań nad Przyszłością zorganizowali konferencję poświęconą zagadnieniom bezpieczeństwa, prywatności i wolności w przestrzeni cyfrowej. Konferencja odbywa się dziś w siedzibie tygodnika Polityka. Od godziny 10:30 ma być uruchomiona transmisja online, chociaż kamera już jest włączona i widać pierwszych mówców/moderatorów: Igora Ostrowskiego (Stowarzyszenie Projekt Polska), Alka Tarkowskiego (ICM UW) i Szymona Gutkowskiego (Stowarzyszenie Projekt Polska).

Transmisję można oglądać poprzez serwis transmisjeonline.pl.

Na stronie jednego z organizatorów można znaleźć agendę oraz przeczytać m.in.: "Potrzebna jest Konstytucja dla Cyfrowej Polski, karta praw podstawowych podejmująca na nowo próbę refleksji nad wartościami, pojęciami i normami fundującymi nowoczesne, wolne, otwarte i demokratyczne społeczeństwo. Wolność, prywatność, bezpieczeństwo, dobro publiczne, prawo do udziału w demokratycznej debacie i uczestnictwo w kulturze to tematy, które wymagają ponownego opisania, jeśli mają pozostać fundamentem, na którym opiera się organizacja społeczeństwa i jego zdolność do współdziałania wobec wyzwań teraźniejszości i przyszłości."

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Lektury związane z dzisiejszą dyskusją #1

VaGla's picture

Lektury związane z dzisiejszą dyskusją:

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Odwiedź Adobe

Ja mam "Odwiedź stronę Adobe i pozwól swojej przeglądarce właściwie wyświetlić TransmisjeOnline". Jak ktoś będzie miał nagranie (może być torrent) to będę wdzięczny.

--
[S.A.P.E.R.] Synthetic Android Programmed for Exploration and Repair

Niestety część, która

Niestety część, która rozpoczęła się o 14:30 nie jest już transmitowana. Czy można będzie gdzieś później obejrzeć nagranie z tej części (lub pobrać wideo) a także części z godzin 10:00 - 14:30?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>