Do Euro 2012 zostało 948 dni (czyli o własności intelektualnej)

2009-11-17 01:00
2009-11-17 17:30
Etc/GMT+1

Ponieważ komentowałem w tym serwisie zabiegi o "pełniejszą ochronę własności intelektualnej" organizatorów Euro 2012 - zostałem zaproszony przez p. Tomasza Zahorskiego, Koordynatora krajowego ds. własności intelektualnej spółki PL.2012 Sp. z o.o. na konferencję "Ważne wydarzenia sportowe - ochrona praw własności intelektualnej i zagadnienia powiązane". Przy czym rozumiem, że to zaproszenie do wysłuchania dyskusji.

Na udostępnionym zaproszeniu widzę loga spółki PL.2012 (ona właśnie zaprasza na konferencję). Są również loga Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Gospodarki oraz Urzędu patentowego RP. Konferencja odbędzie się 17-tego listopada (od godz. 9:00) w Centrum Olimpijskim w Warszawie (Wybrzeże Gdyńskie 4). Widzę również prośbę o potwierdzenie przyjęcia zaproszenia (więc wnioskuję, że zaproszenie nie jest adresowane do szerokiego grona uczestników, którzy potencjalnie byliby zainteresowani tematem).

Jeśli chodzi o moje komentarze na temat własności intelektualnej, związanej z organizacją Euro 2012, to poniżej linkuje do tych materiałów:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

O zapowiada się ciekawie.

O zapowiada się ciekawie. Interesujące mogą być kolejne pomysły na ustawowe wymuszenie szybszego rozpoznawania przez sądy spraw dot. ochrony własności intelektualnej UEFA. Warto pochylić się nad tą kwestią, jako że już obecne rozwiązania ustawowe balansują na granicy zgodności z konstytucją, czemu dał wyraz Sąd Najwyższy w jednej z wrześniowych uchwał, wskazując, że roszczenie informacyjne OZZ powinno być rozpoznawane w procesie, a nie w postępowaniu zabezpieczającym, jak czyniło to do tej pory gros sądów powszechnych.

Czekamy więc

Tomasz W. Kozłowski's picture

Czekamy więc na jakieś sprawozdanie z tej dyskusji i ewentualne materiały audiowizualne tudzież linki do takowych.
Byłoby miło, gdybyś jakoś zmusił uczestników konferencji do odniesienia się do Twoich materiałów, ciekawi mnie ich zdanie na ten temat.

Chodzi o stworzenie odpowiedniego otoczenia prawnego

VaGla's picture

Na stronie Sportbiznes.pl można przeczytać na temat jutrzejszej konferencji:

Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień związanych z ochroną praw własności intelektualnej organizatorów ważnych wydarzeń sportowych. Dotyczy to m.in. zapobiegania działaniom marketingu pasożytniczego (ambush marketing), czy kwestii publicznego oglądania tych wydarzeń (tzw. public viewings).
(...)
Konferencja będzie także okazją do dyskusji nad zmianami w prawie w zakresie ochrony własności intelektualnej, nad którymi trwają już zaawansowane prace. Uchwalenie odpowiedniej ustawy może dodatkowo zachęcić organizatorów ważnych wydarzeń sportowych do rozegrania ich właśnie w Polsce. Chodzi o stworzenie odpowiedniego otoczenia prawnego chroniącego wysiłek finansowy i organizacyjny organizatorów takich imprez oraz oficjalnych sponsorów przed ich wykorzystaniem przez osoby nie partycypujące w żaden sposób w tych przedsięwzięciach. Jednocześnie ustawa wprowadzać będzie szereg wymogów, jakie spełnić musi organizator wydarzenia sportowego.
(...)

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>