Dymisja komisarza w związku z informowaniem o akcji przeciwko napisy.org?

wozy policyjneNie udało mi się potwierdzić dzwoniąc do Rzecznika Prasowego Komendanta Głównego Policji informacji o zdymisjonowaniu komisarza Zbigniewa Urbańskiego, "Rzecznika Prasowego Komendy Głównej Policji". Telefon jest permanentnie zajęty (chyba nie tylko ja chciałem potwierdzić informację). Osoba, która odebrała telefon nie potrafiła nic na ten temat powiedzieć. Mam zadzwonić za 10 mintu. Pewnie zadzwonię, o ile się dodzwonię. Być może wcześniej na stronach policji pojawi się komunikat potwierdzający lub dementujący pojawiające się w Sieci informacje. Wiele wskazuje jednak, że to po prostu zabawa w manipulacje informacją. Aktualizacja w komentarzu: p. Urbański cieszy się dobrym zdrowiem. Pozdrawiam serdecznie.

A informacje o których mówię, to krótki bardzo wpis na forum napisy.info, sygnowany przez Krzysztofa J. Szklarskiego, o treści następującej:

W związku z nierzetelnym informowaniem opinii publicznej co do rzeczywistych powodów zatrzymań właściciela oraz tłumaczy z portalu Napisy.org oraz z wprowadzaniem w błąd co do podstaw prawnych tychże zatrzymań - Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Policji - komisarz Zbigniew Urbański został ze skutkiem natychmiastowym zdymisjonowany!!! Z tą sensacyjną wiadomością możecie się zapoznać na naszym Forum.

Jednocześnie autor powyższej notatki na wspomnianym forum pisze:

To jak na razie taka sama prawda, jak prawda głoszona wczoraj przez Rzecznika Prasowego Komendy Głównej Policji - komisarza Zbigniewa Urbańskiego, że zatrzymanie właściciela, administratora oraz tłumaczy z serwisu Napisy.org nastąpiło na podstawie litery prawa, a szczególnie art. 116 USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych...

Tak więc na razie uznaję, że jest to swoisty "lobbing" na Komendanta Głównego Policji z wykorzystaniem możliwości społeczeństwa informacyjnego. Ciekawe ile osób powieli sensacyjną informację o dymisji rzecznika w swoim serwisie, nie próbując jej potwierdzić w innych źródłach?

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Jak podejrzewałem - to element presji

VaGla's picture

Sprawdziłem. Informacja jest nieprawdziwa. Rozmawiałem przed chwilą z Naczelnikiem Wydziału Prasowego podkomisarzem Sławomirem Weremiukiem, który jest też bezpośrednim przełożonym p. Zbigniewa Urbańskiego. Informacja oficjalna jest następująca: "Pan Zbigniew Urbański dziś rano podpisał listę obecności i cieszy się dobrym zdrowiem. Informacja podana w internecie jest nieprawdziwa chociażby z tego powodu, że komisarz Urbański nie jest Rzecznikiem Komendy Głównej...". A jeśli już mowa o rzecznikach, to w strukturze policji można być rzecznikiem Komendanta Głównego Policji... Na stronie Policji zostanie niebawem opublikowana notatka odnosząca się do informacji internetowych.

Należy sprawdzać informacje pochodzące z internetu.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>