RoboCop (1987)

»

RobocopBohaterem filmu jest zastrzelony na służbie policjant Murphy (Peter Weller). W wyniku eksperymentu staje się cyborgiem - policjantem-maszyną. Film, który w pewnym sensie może być dziś alegorią prywatyzacji wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Światem RoboCopa rządzi OCP - czyli Omni Consumer Products.

Wikipedia o filmie: "RoboCop posiada osobowość człowieka, a z racji posiadania ludzkiego mózgu podczas rozgrywania się akcji filmu widzi wspomnienia z życia przed śmiercią. RoboCop film akcji science fiction z 1987, wyreżyserowany przez Paula Verhoevena. Film doczekał się 2 sequeli, na postaci cyborga oficera policji oparto wiele komiksów, gier komputerowych, 2 seriale animowane oraz dwa seriale telewizyjne."

Obsada
Peter Weller jako funkcjonariusz Alex Murphy / Robocop
Nancy Allen jako Anne Lewis
Ronny Cox jako Richard Jones
Kurtwood Smith jako Clarence Boddicker
Miguel Ferrer jako Bob Morton
Robert DoQui jako sierżant Warren Reed

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

wszystko by było dobrze

wszystko by było dobrze tylko gdybyś napisał to sam a nie ściągną czyjąś robote!

Istotnie

VaGla's picture

Istotnie - czasem nie nie należy zbytnio bazować na opisach udostępnionych przez wydawcę w celu promocji filmu. Powyższy komentarz przypomniał mi po co właściwie zacząłem zbierać te filmy - chodziło o to, by zrobić filmowe nawiązania do obserwowanych dziś problemów społeczeństwa informacyjnego. W tym sensie, że niedawna fikcja staje się powoli realnym światem.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>