Rola mediów w wychowaniu

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej przy współudziale Wydziału Oświaty oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu m. Poznania organizuje konferencję pt. "Rola mediów w wychowaniu".

Odbędzie się ona w piątek, 3 czerwca br. w godz. od 10:00 do 15:00 w pawilonie 14 B na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wejście od ulicy Głogowskiej lub od ulicy Śniadeckich. Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Poznania.

Poproszono mnie o zabranie głosu w sprawie szans i zagrożeń wynikających z korzystania z internetu przez dzieci.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>