Dotychczasowe Telekomunikacyjne

Trwają prace nad nową ustawą Prawo telekomunikacyjne, ale nadal obowiązuje ustawa dotychczasowa. Z tym wstępem warto odnotować komunikat Ministerstwa Infrastruktury: Ministerstwo Infrastruktury informuje, że wszystkie niezbędne rozporządzenia do ustawy Prawo Telekomunikacyjne z 22 maja 2003 r. zostały wydane i opublikowane.

Podnoszony przez NIK zarzut, jakoby brak, do czasu zakończenia kontroli, jednego rozporządzenia do ustawy uniemożliwiał regulację rynku telekomunikacyjnego jest nietrafiony, bowiem uprawnienia abonentów do korzystania z usług wynikają bezpośrednio z ustawy i wszyscy je nabyli w momencie wejścia jej w życie.

(Zupełnie na marginesie, bo ktoś uzna, że się czepiam - data opublikowania tej notatki to raczaj pierwszy czerwca, nie zaś jak tam wyszczególniono - 1 października 2004 roku)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>