Cwaniaczek zatrzymany

Wrocławscy policjanci zatrzymali w kawiarence internetowej 17-latka, który naciągnął kilkudziesięciu klientów aukcji internetowej Allegro, podszywając się pod sprzedawców biorących udział w licytacjach. Gdy ktoś wygrał jakąś licytację nastolatek pisał do niego list gratulacyjny podając swoje konto, jako to, na które wygrany powinien wpłacić pieniądze za licytowany towar.

Jak pisze Gazeta Wyborcza: "na dziesięć osób, do których wysyłał maila, tylko jedna sprawdzała, czy rzeczywiście to on jest właścicielem licytowanego przedmiotu".

[PAP] [Zobacz felieton: Aby spać mógł ktoś]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>