VAT - co dalej?

Rzeczpospolita: "Rząd zagra na zwłokę w sprawie VAT na Internet, kierując wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. W przyszłości usługi dostępu do sieci zapewne będą opodatkowane, ale rząd postara się obniżyć ich koszty w inny sposób".

Rzepa cytuje wypowiedź Ministra Jarosława Pietrasa: "...Gdyby Trybunał orzekł niezgodność naszej ustawy z konstytucją, to rząd ma przygotować projekt jej nowelizacji. Trybunał może też orzec wygaśnięcie niekonstytucyjnego przepisu. W jednym i drugim przypadku oznaczałoby to nałożenie VAT na pozabiznesowy dostęp do Internetu"

[PAP]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>