
"Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu" - książka wydana w wydawnictwie Helion w 2005 roku. Dziś dostępna już tylko na rynku wtórnym.
Magazyn Literacki Książki:
"...wszystko to czyta się jak dobrą powieść sensacyjną..."
Miesięcznik CHIP:
"...jest to żelazna pozycja w biblioteczce każdego, kto interesuje się internetem."
artykuły | felietony | cytaty | wydarzenia | książki | agregator rss | mapa
VaGla | FAQ | polityka prywatności | kontakt | rss feed | szukaj | login
(c) 1997-2012 Copyright by Piotr Waglowski. Serwis powstał w styczniu 1997 roku.
(p) 2000-2006 Powered by Xanth.
(p) 2005-2012 Powered by Drupal (platforma zarządzania treścią udostępniona na licencji GPL)
(p) 2006-2012 Powered by ATM S.A. (hosting)
Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.
VaGla.pl Prawo i Internet | Odwiedź również: stronę Jacka Waglowskiego: Vamil, blog Wojtka Waglowskiego: Numer Startowy, stronę Stanisława Waglowskiego: Enerbit

Szanowny Panie
Szanowny Panie Ministrze!!
Nie wiem skąd u Pana taki dziwny pomysł. Jeżeli w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej używa Pan np. programu Word czy OpenOffis, to Pańskie przychody będą dokładnie takie same. Nie wiem skąd taka troska o Microsoft i zmuszanie ludzi do kupowania raczej fatalnego oprogramowania, zajmującego sporo miejsca na dysku. A swoją drogą powinien Pan opublikować tabelę przeliczeń, wg której chce Pan rozliczać właścicieli firm z należnego zdaniem Pana podatku od przychodu. Ponadto musiałby Pan zmusić autorów programów do wyceny swojej pracy. Dopiero wówczas powstałyby podstawy do ścigania odbiorców tych programów. A tak na marginesie: prawo prerii było bardziej logiczne i spójne od przepisów podatkowych zmienianych zgodnie z potrzebą chwili. Z poważaniem
ORDYNAT